Wigilia Katedralna 2023

14 grudnia 2023 r. po raz kolejny Koło Naukowe Orientalistów UJ zorganizowało Wigilię Katedralną, w której uczestniczyli zarówno osoby studenckie, jak i prowadzący zajęcia.

Ten wspaniały czas upłynął nam pod akompaniamentem muzyki (duet altówka-klawisze Pana Nadima i Maksymiliana), recytacji polskich wierszy w arabskim przekładzie, które zdobyliśmy z niedawnej podróży do Szardż - najpierw w wersji polskiej (Patryk i Karol), a potem dzięki Panu Nadimowi w wersji arabskiej (usłyszeliśmy "Testament mój" J. Słowackiego oraz "Ocalonego" T. Różewicza). Część artystyczną zakończyliśmy recytacją Sury Mariam w wykonaniu duetu Emilia-Wiktor. Po zakończeniu części artystycznej przeszliśmy do części integracyjnej, rozmów w świątecznej atmosferze, oraz konsumpcji smakołyków, które przygotowali nasi studenci oraz pracownicy. Wśród nich znalazły się: ruz bi laban, musakhan, hummus, maamoul, pity, i wiele innych, również niearabskich smakowitości.