Wykład dr. Eylafa Baadera Eddina

18 maja 2021 r. na zaproszenie Katedry Arabistyki dr Eylaf Baader Eddin wygłosił dla naszych studentów wykład pod tytułem "Syrian Revolutionary Language and its Translation (2011/2012)". Gość z  Philipps-​Universität w Marburgu przedstawił swoje badania nad językiem syryjskiej rewolucji, która rozpoczęła się wiosną 2011 roku. Zwrócił między innymi uwagę na kwestię tłumaczeń na język angielski, w których wydźwięk haseł antyasadowskiej opozycji często tracił swój rewolucyjny charakter. Zaznaczył także, że pomimo diametralnie odmiennych stanowisk strony rządowej i rewolucyjnej, ich metody docierania do odbiorców są bardzo zbliżone. Po wykładzie odbyła się dyskusja, podczas której dr Baader Eddin wyczerpująco odpowiadał na pytania naszych studentów.

Wykład prof. Barbary Michalak-Pikulskiej na Uniwersytecie w Cagliari

Wizyta delegacji z ZEA w Katedrze Arabistyki

<?xml version='1.0' encoding='UTF-8'?><root available-locales="pl_PL" default-locale="pl_PL"><Title language-id="pl_PL">Wykład dr. Eylafa Baadera Eddina</Title></root>

Wykład dr. Eylafa Baadera Eddina